Prosba za postavení Mariánského sloupu

Chcete-li podpořit stavbu Mariánského sloupu, můžete podepsat petici – prosbu za jeho postavení. Za Vaši podporu Vám děkujeme.

Prosím ať může být postaven Mariánský sloup.

Prosba ke stažení

Podepsané archy zašlete na adresu členky petičního výboru: Zdenka Havlíková, U Lužického Semináře 6 Praha1 11800


K dnešnímu dni 1.9.2017 podepsalo petici, kterou jsme nazvali „Prosba“ 14 000 lidí. Její text je jednoduchý: Prosím ať může být postaven Mariánský sloup. Petiční archy převzal radní pro kulturu Hlavního města Prahy Jan Wolf.


Moji milí !

Posílám zprávu o stavu podpisových listů Prosby za znovuobnovení Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí.

Ke dni 18.12. 2009 jsme získali 8012 podpisů. Stejně tolik je jich na internetu. Akce stále pokračuje a podpisy přicházejí dál. Neprší, ale kape. Přikládám seznam zemí, jejichž občané o nás ví a Prosbu podepsali. Je to úžasné a bude se Vám to líbit. Proto Vás prosím, pokračujte, podepisujte a modlete se. Všem Vám děkuji za všechno.

Zdenka Havlíková

Země, ze kterých přišly podpisy:
Austrálie, USA, Brazílie, Belgie, Dominikánská republika, Columbie, Ecvádor, Holandsko, Francie, Dánsko, Itálie (nejvíce), Korea, Maďarsko, Mexico, Norsko, Polsko, Portugalsko, Německo, Rumunsko, Španělsko, Švédsko, Turecko, Tunis, Rusko, Ukrajina, Skotsko, Kanada, Slovensko, Bulharsko, Gruzie.

14 odpovědí na “Prosba za postavení Mariánského sloupu”

 1. Prosím, ať může být postaven
  mariánský sloup se sochou Panny Marie
  na Staroměstském náměstí v Praze

 2. +Prosím ať může být znovu postaven Mariánský sloup v Praze na Staroměstském náměstí. Maria pomoz, přišel čas…

 3. Prosím o obnovu Mariánského sloupu. Pan Váňa a všichni jeho pomocníci si zaslouží Boží požehnání a naší úctu.

  1. Prosím o navrácení historického Mariánského sloupu na místo, kam patří! Panu Váňovi a jeho týmu držím palce.

 4. Prosíme, aby byl postaven Mariánský sloup, který na Staroměstské náměstí patří. Důvody proti jeho stavbě jsou naprosto směšné a ve své historické podstatě naprosto hloupé..

 5. Přejeme si postavení mariánského sloupu na Staroměstském náměstí bez politizace nehodné vyspělé společnosti. Víra, láska a naděje byla vyjadřována četnými sochami, kapličkami, křížky, křížovými cestami, o jejichž záchranu a obnovu se starají generace lidí, spolků i jednotlivců, nezištně a obětavě, bez ohledu na politiku, jen pro paměť a krásu české krajiny.

 6. Prosím o navrácení Mariánského sloupu na Staroměstské náměstí. Český národ si zaslouží ochranu Panny Marie. Velké poděkování a úcta patří Petru Váňovi a jeho týmu. Panno Marie oroduj za nás…

 7. Tak již máme přes 20000 podpisů.Prosím navštěvujte a podpořte svým podpisem pana mistra Váňu-stále je na lodi u Karlova mostu v přístavišti vhod z ulice Platnéřská. Moc mu děkujeme za obnovení překrásného historického díla. Magdalena

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *