Prohlášení k setkání 15.6. 2019 na Staroměstském náměstí

Dnes na Staroměstském náměstí proběhlo shromáždění jehož záměrem bylo představit Mariánský sloup. A to v písni, modlitbě a dotyku s kamenem. Proto jsme ručně přinesli část Mariánského sloupu a sestavili jedno pole balustrády.

Na místě nahlášeného shromáždění stála dodávka městské policie. Městští policisté odmítli ji posunout a vpustit nás na místo.

Při vyndání jediné dlažební kostky uvnitř staveniště Mariánského sloupu byl můj bratr Tomáš odvlečen městskou policii a legitimován. Po rozmluvě s PČR a naším právníkem byl propuštěn a na místě jsme si podali jsme si ruce. Tato událost nás mrzí.

Momentálně zde zůstávám, pro zabezpečení části sestaveného uměleckého díla.

Je zde petiční stánek, kde stovky lidí podepisují prosbu za postavení Mariánského sloupu.

Nejsme aktivisté, jsme kamennosochařská huť v zoufalé situaci, do které nás přivádí neoprávněné jednání úradů při obnovování této hsitorické památky.

Budeme rádi za podporu, jsme k dispozici i médiím.

Aktualizace 19:00: na místě zůstává petiční stánek, kde můžete připojit svůj podpis na podporu stavby Mariánského sloupu.

Aktualizace 16.6.2019 02:00:

Přátelé,
za kamenosochařskou huť a náš team jsme udělali pro stavbu Mariánského sloupu vše, co šlo.

Přivezli jsme všechny části Mariánského sloupu do Prahy, na Staroměstském náměstí jsme zahájili stavbu a uspořádali velké setkání na podporu stavby, kde se všichni mohli dotknout kamene, vyjádřit podporu přítomností, modlitbou, písní a dozvědět se o celém příběhu.

Nyní je to na vás!

  1. přijďte podepsat petici za postavní Mariánského sloupu (petiční stánek na Staroměstském náměstí)
  2. Pražané napište svému zastupiteli, ať hlasuje za postavení sloupu (hlasování Prahy 1 18.6., hlasování Magistrátu 20.6.). Rádi vám s tím pomůžeme, pište na email
  3. pomozte nám udržet petiční stánek v chodu do 20.6. (pro více informací nás kontaktujte na emailu, nebo telefonu 607224162). Musíme společně zajistit nepřetržitou přítomnost u petičních archů a sestavené části balustrády Mariánského sloupu.

Situace se má tak, že stavební povolení bylo vydáno v roce 2017, ale od té doby nebyl kompetentními uředníky povolen zábor prostranství umožňující stavbu. Byl na ně vyvíjen neoprávněný tlak od politiků, byli zastrašováni a podobně.
Nyní je formálně zahájena stavba a situace bohužel zašla tak daleko, že ji za nás musel začít řešit právník.

Přátelé, sochařství zavede člověka na opravdu zajímavou cestu, když se bere naplno, ale s kamenem je to vždy na prvni a jediný pokus.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *