Vzorový návrh dopisu zastupitelům

Pražané, oslovte prosím své zastupitele. Připravili jsme vzorový dopis, který můžete rozšířit:


Vážený pane zastupiteli,

obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Doufám, že vyslechnete prosbu nás občanů. Proto jsme Vás volili.

Jistě jste zaznamenal v posledních dnech dění okolo obnovy Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí. Spolek pro obnovu spolu s kamenosochařskou hutí na sloupu pracuje již přes 20 let. Chtějí obnovit nejen krásnou barokní památku a symbol smíření zhmotněný sousoším Mistra Jana Husa, kalichu a Panny Marie, ale i rozšířit kulturní hodnotu náměstí.

Stavební povolení na základě posouzení památkářů je už dlouho platné, ale politici, kteří jsou proti obnově blokují svým vlivem vydání posledního razítka záboru. Snažili jsme se jak jen to šlo, ale nechceme jít za hranice zákona a vyvolávat rozpory. Zde tedy naše možnosti řemeslníků a podporovatelů končí a právě proto se obracíme na Vás. Prosíme hlasujte na zasedání pro obnovu Mariánského sloupu.

Proti obnově je často argumentováno náboženskými souvislostmi nebo tím, že není platné povolení. Cílem řemeslníků však není za každou cenu památku na náměstí dotlačit. Všichni jsme otevřeni diskuzi a kompromisům. Důkazem je i to, že z plánované obnovy se odebraly sochy andělů, které konfrontují hodnoty některých církví. S povolením je to tak, že už dva roky probíhá byrokratické řízení, jehož záměrem je zajistit propadnutí stavebního povolení. K veškerým krokům, které byly nesprávně považovány za nelegální byli zastánci obnovy dohnáni právě tímto nečestným zdržováním.

Nežádáme Vás o to, abyste s transparentem vyrazil do ulic nebo jste v modlitbách přemlouval utvrzené odpůrce či tlačil na úředníky aby se povolení potvrdila. Chceme jen Vaši podporu, díky které dostaneme čas a prostor společně dojít na konec příběhu obnovy. Stačí jen zvednout ruku.

A až práce budou dokončeny, celý sloup bude přepsán jako dar městu Praha.

Děkujeme Vám za podporu. Pokud se chcete o příběhu dozvědět víc navštivte stránky marianskysloup.info

S pozdravem …

4 odpovědi na “Vzorový návrh dopisu zastupitelům”

  1. Prosím, opravte chybku
    Nežádáme Vás abyste, (nikoli) „aby jste “ (třetí odstavec zespoda)
    Promiňte, nedá mi to.
    Srdečně zdravím a přeju hodně zdaru!
    Kateřina Šolcová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *