Příběh mariánského sloupu v červnu 2019

Mariánská huť, která má se Společností pro obnovu mariánského sloupu smlouvu o provedení stavby mariánského sloupu, zahájila podle platného dokumentu „Rozhodnutí o umístění stavby“ práci na obnově mariánského sloupu 29. května 2019.
Společnost pro obnovu mariánského sloupu podala v ten den dle zákona „Oznámením o zahájení stavby“.

Stavební pozemek jsme oplotili a započali výkopové práce sejmutím dlažby. Práce však pokračovaly velice těžce a nestandardně, protože stále nebyl vydán zábor pro staveniště. Mohli jsme pracovat pouze v omezeném pozemku 7,5×7,5m stavby. Vše jsme přinesli ručně. Policie nás přinutila dlažbu znovu zakrýt.

10. června 2019 jsme pokračovali nakládáním kamenů architektury sloupu na kamiony a jejich transportem do přístaviště ve Staré Boleslavi. V 15h přijel objednaný jeřáb a kameny byly přeloženy na říční loď.
11. června 2019 večer připlula loď s kameny do Prahy a zakotvila na Alšově nábřeží.

15. června 2019 kameníci na pozemek stavby při modlitebním setkání za smíření a obnovení mariánského sloupu přinesli část kamenné balustrády, aby se kamenů lidé mohli dotknout. Policie stavební pozemek blokovala svým automobilem.

Po skončení setkání kameníci zřídili petiční stánek a snaží se vysvětlit lidem, že tuto stavbu dělají pro město Praha jako dar. Ten bude na město Praha po skončení stavby přepsán jako dar od Společnosti pro obnovu mariánského sloupu. Dar, na kterém pracovali zdarma, z materiálu, který věnovali lidé této země. Dar, který má v současné době podle odhadce hodnotu 50 milionů Kč. Přesto však jej dál chtějí stavět bez nároku na honorář.

V tomto duchu také občané podepisují petici, která se jmenuje Prosba. Její text je: Prosím, ať může být postaven mariánský sloup se sochou Panny Marie na Staroměstském náměstí v Praze.

Důležitým bodem tohoto příběhu bude zasedání zastupitelstva magistrátu ve čtvrtek 20. června v 9 hodin. Tato petice „prosba za mariánský sloup“ se zde bude projednávat. Přijďte prosím myšlenku obnovy mariánského sloupu svou přítomností podpořit.

Občané Prahy nebo vlastníci nemovitostí v Praze mají možnost na zasedání promluvit při interpelacích mezi 12.30 a 13.15. Podmínkou pro promluvu při interpelacích je odevzdání přihlášky do diskuze do 9.30 hodin. Více informací v Manuálu pro občana.

Jedna odpověď na “Příběh mariánského sloupu v červnu 2019”

  1. Krasna a pozehnana prace, dekuji vam. Pripomina mi to casy a boje o postaveni krize na Javorovem u Trince. Ale po sesti letech se to podarilo a kriz dnes krasne stoji i vypada a hlavne nam ,,zehna“.. Pane Vana i se svym teamem dobre vypadate a mate dost sil, a nebojte se, to vyjde! Sperum retine. Milos Cienciala

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *