Kámen pro Mariánský sloup

Výtvarný happening, který se konal 12. května 2018 na Staroměstském náměstí v Praze, kam lidé, kteří mají rádi myšlenku obovy Mariánského sloupu, přitáhli ručně tři a půl tunový kamenný blok, ze kterého bude jednou vytesána socha Anděla smíření.

„V této době, kdy se rozhoduje o posledním razítku, které nás dělí od možnosti začít stavět Mariánský sloup, mě napadlo uspořádat na místě výtvarnou akci. Je to možnost výtvarnou formou vyjádřit: že obnova barokního sloupu z roku 1648 je úsilí velkého množství lidí. Tento příběh má velkou váhu. Je to příběh radostný, neboť dokáže rozdávat.“


250 lidí přitáhlo 3,5t vážící kámen. Tento kámen, připravený pro vytvoření sochy anděla, zůstal na Staroměstském náměstí v místě, kde býval a může být obnoven Mariánský sloup. Na kameni se každý den objeví květiny, jak můžete sledovat v galerii níže a Facebookové stránce.

Kámen na Staroměstském náměstí vydržěl 27 dní. 8.6. 2018 byl městem odvezen.

3 odpovědi na “Kámen pro Mariánský sloup”

  1. Šutr tam pořád je, jak je to možné? Stavba mariánského sloupu byla přece na podzim zamítnuta – naštěstí. Tak proč ho město nenechá odstranit ? Akorát tam překáží.

    1. Promiňte, ale musím napsat jaká je nyní pravda. V současné chvíli je platné stavební povolení pro obnovení této památky viz Památkové stanovisko

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *