Zelená pro Mariánský sloup a co dál za kamenosochaře?

Jistě jste v médiích zaregistrovali, že zastupitelstvo schválilo obnovu historické památky Mariánského sloupu na pražském Staroměstském náměstí.
Moc děkujeme za podporu a přímluvy!

Co to znamená pro mariánskou kamenosochařskou huť?

Kameneny potřebujeme z lodi vyložit na břeh, abychom je mohli při osazování malým autem postupně vozit na Staroměstské náměstí. Logisticky je to složitý úkol. Sehnali jsme tlačný remorker, kamiony, jeřáb, ještěrku a v úterý v 9hod odplujeme od Karlova mostu. V přistavu Radotín bude probíhat překládka na kamiony a převoz do kamenosochařské dílny v Dobřichovicích. Je to 60 tun kamene, který je potřeba roztřídit a seřadit pro osazování.

Kdy se začne stavět a jak dlouho to potrvá?

Prvním krokem bude dojít na stavební úřad a získat zábor pozemku nutný pro stavbu a vjezd na Staroměstské náměstí a obnovit některé dokumenty.

Samotnou stavbu zahájíme vybudováním stavebního zařízení a výkopovými pracemi, které odhalí základy původního sloupu. Ty budou zakonzervovány a doplněny na úroveň současné dlažby náměstí podle schváleného statického projektu.
Pak můžeme začít stavět samotnou architekturu Mariánského sloupu a na závěr jeřábem osadit sloup, hlavici a sochu Panny Marie.
Celá tato práce může trvat 4-5 měsíců. Přijďte se podívat, přijďte nám pomoci!

Jedna odpověď na “Zelená pro Mariánský sloup a co dál za kamenosochaře?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *