Socha Panny Marie osazena!

Dnes byl osazen dřík sloupu, hlavice i socha Panny Marie. Vrátila se zpět na své místo po 101 letech, sedmi měsících a jednom dnu.

4 odpovědi na “Socha Panny Marie osazena!”

 1. Je to neuvěřitelný příběh s dobrým koncem. Chodili jsme se na stavbu průběžně dívat, a jsme rádi, že jsme u tohoto mohli osobně být. Moc děkujeme panu Váňovi a všem dalším za vytvalost a odvahu se do takového projektu pustit, a celých 23 let to vydržet a nevzdat. Je až překvapivé jak sloup s náměstím splynul, jako by tam ani nikdy nechyběl. A až nyní si člověk naplno uvědomí, slovy cimrmanologů že „Staroměstskému náměstí, jinak pěkně řešenému, něco chybí/chybělo“.

 2. Dobrý den,
  moc se mi vaše práce líbí a dlouhodobě jí sleduji!
  Mám tři dotazy:
  Lze říci na základě dosavadního průběhu a aktualizace harmonogramu, kdy bude celá akce hotová, včetně např. mříže kolem obrazu PM, jalového stupně a úpravy dlažby? Řekl bych, že by mohlo být skončeno i dříve, než v srpnu.
  Se 4 chybějícími sochami v nárožích je počítáno. Pokročila příprava na realizaci těchto soch nebo už je dokonce práce zahájena?
  A poslední dotaz – jestli je stále nějaká naděje na odpuštění dle mého nemravného poplatku za zábor během stavby?
  Děkuji, David Dobeš

  1. Dobrý den,
   děkujeme za podporu!
   Ano stavba byla rychlejší, než se počítalo. Kovové prvky by kovář rád dodělal do prázdnin. Sochy andělů v přípravě současné kamenosochařské huti nejsou. Toto by měla dál řešit Společnost pro obnovu mariánského sloupu a je otázkou, kdo je bude dělat. Petr Váňa by je dělat mohl, pokud bude znovu osloven. Jsou to krásné sochy. Jejich realizace by trvala cca 8 let. Od města bohužel nemáme žádné zprávy o prominutí poplatků za zábor.

 3. Nádherné! Jsem rád, že se vám to po tolika letech povedlo. Obdivuhodná vytrvalost a krásná práce. Děkuji vám.
  Tomáš Malý

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *